Produkty: 52

Jakiego rozmiaru szukasz?

Pokażemy produkty dostępne w rozmiarze, który wybierzesz.

37
40
41
42
43
44
45
46
Pokaż identyfikator wersji

Buty do wody – zbędny dodatek, czy niezbędnik wakacyjny?

Uwielbiasz pływać, a wakacje spędzasz nad morzem czy jeziorem? Zanim wybierzesz się w kolejną urlopową podróż, poza okularami przeciwsłonecznymi i ręcznikiem, spakuj ze sobą męskie buty do wody. Jeśli sądzisz, że nie są Ci potrzebne – jesteś w błędzie. Wiele popularnych na świecie plaż pokrytych jest kamieniami, zwłaszcza przy brzegu. Chodzenie po nich jest nie tylko mało komfortowe, ale również może skończyć się upadkiem. Kamienie – zarówno te znajdujące się na brzegu jak i te na dnie morza – są często ostre i można się nimi poważnie skaleczyć. Mając na sobie gumowe buty do wody, które ochraniają całą stopę, nie są Ci straszne ani śliskie, ani ostre przedmioty.

Równie ważną kwestią jest ochrona przed jeżowcami. Te morskie zwierzęta, posiadają niezwykle ostre kolce, a nadepnięcie na nie jest niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia. Buty do pływania zaprojektowane są w taki sposób, by tego typu ostre elementy nie przebiły ich podeszwy.

Gdzie jeszcze przydadzą Ci się męskie buty do wody?

Kupując męskie buty do wody, zwróć uwagę na ich najważniejszą część, a więc podeszwę. Powinna ona posiadać wypustki, które zapewnią odpowiednią przyczepność. Jeśli chcesz, by buty przetrwały jak najdłużej w dobrym stanie, wybieraj modele z solidną cholewką o właściwościach odpornych na wilgoć. Buty do wody przydadzą Ci się również jeśli rozpoczynasz swoją przygodę z windsurfingiem, lub masz w planach spływ kajakowy. Wsiadając do kajaku musisz przecież wejść do wody, wysiadać z niego czy przenosić go. Zwykłe buty sportowe, takie jak sneakersy, będą zupełnie przemoczone, a cholewka butów do wody jest zazwyczaj szybkoschnąca.

Pamiętaj, że buty te muszą być idealnie dopasowane, by nie spadać w wodzie, dlatego jeśli masz wąskie stopy zdecyduj się na modele sznurowane lub z dodatkowym ściągaczem. Jeżeli jednak zamówiony rozmiar okaże się nietrafiony, w eobuwie masz 30 dni na zwrot towaru bez konsekwencji.