30 dni na darmowy zwrot
zobacz szczegóły
Dostawa od 0 zł
zobacz szczegóły
Sortuj
Cena
Rozmiar
Oferta
Marka
Kolor
Produkty: 328
Pokaż identyfikator wersji

Męskie buty do piłki nożnej – trenuj bezpiecznie!

Piłka nożna jest jedną ze szczególnie lubianych przez mężczyzn dyscyplin sportowych. Jeśli sam, oprócz śledzenia zawodowych rozgrywek, lubisz czasem pograć w piłkę, w Twojej garderobie nie powinno zabraknąć męskich butów piłkarskich. Dobrze dobrane nie tylko dadzą Ci większy komfort gry i poruszania się po boisku, ale przede wszystkim zmniejszą ryzyko powstania kontuzji, o które podczas zaciętego spotkania nietrudno.

Podstawowy podział butów do piłki nożnej uwzględnia rodzaj nawierzchni, na jakiej powinny być stosowane. Są to: lanki, wkręty, turfy oraz halówki. Lanki są przeznaczone do gry na naturalnej, suchej nawierzchni, natomiast wkręty – na wilgotnej murawie. Turfy sprawdzają się podczas meczów na sztucznej nawierzchni, zaś halówki przydadzą Ci się do treningów i rozgrywek na parkiecie. Różnią się one przede wszystkim konstrukcją podeszwy, dzięki czemu zapewniają odpowiednią przyczepność do danego typu podłoża.

Jakie buty piłkarskie wybrać?

By jednak męskie buty do piłki nożnej jak najlepiej spełniały swoją rolę, muszą być właściwie dobrane pod względem rozmiaru. Nie mogą być bowiem ani za luźne, ani zbyt ciasne. W pierwszym przypadku mogą się deformować i szybciej zużywać, zaś w drugim – powodować bolesne otarcia i odciski. Buty piłkarskie powinny być jednak dobrze dopasowane, szczególnie że ich wkładka ma tendencje do „układania się”, a cholewka, szczególnie skórzana, do lekkiego rozciągania. Optymalnym rozwiązaniem jest model z wkładką o około 0,5 cm dłuższą niż stopa. Taki luz zagwarantuje Ci komfort podczas poruszania się po boisku, a zarazem nie będziesz musiał się martwić, że buty wkrótce okażą się za duże. Co więcej, dzięki różnorodności wzorów i kolorów, obuwie piłkarskie świetnie uzupełni Twój sportowy strój. Możesz zdecydować się na buty w uniwersalnym, czarnym kolorze lub wybrać wyróżniający się odcień – żółty lub pomarańczowy.