100 dni na darmowy zwrot
zobacz szczegóły
Dostawa od 0 zł
zobacz szczegóły
Sortuj
Kolor
Cena
Marka 1
Typ produktu
Materiał
Sport
Ocieplenie
Produkty: 358
Wybrane filtry (1)

Sportowe buty Columbia – na amerykańskie szlaki i nie tylko

W Ameryce napotkanie kogoś, kto miałby na sobie sportowe buty marki Columbia, czy chociażby jakąś część garderoby (tak, ta marka produkuje również odzież outdoorową) jest równie pewne, co korki na ulicach Nowego Jorku. Nie ma tam osoby, która nie kojarzyłaby charakterystycznego brandu z wieloletnią tradycją, o logo z podzielonym rombem.

Sportowe obuwie tejże marki cieszy się też niezwykłą popularnością w Europie. Nic dziwnego, w końcu ponad 70 lat tradycji tej firmy, to gwarant najwyższej jakości i wytrzymałości. W jej ofercie znajdziesz zarówno damskie, jak i męskie buty – od tych, które nadadzą się na górskie szlaki, po modne sneakersy i sandały, które pozwolą na komfortowe zwiedzanie czy po prostu codzienne funkcjonowanie w miejskiej dżungli.

Od kapeluszy po obuwie specjalistyczne – historia marki Columbia

Historia marki Columbia sięga 1938 roku, kiedy to – na wieść o zbliżającej się wojnie – rodzina Lanfromów postanowiła wyemigrować z Europy do Stanów Zjednoczonych. Paul Lanfrom, założyciel marki, marzył wówczas o własnym biznesie, co skłoniło go do zakupu… fabryki kapeluszy, noszącej nazwę Columbia Hat Company. Produkcja kapeluszy nie przynosiła jednak zawrotnych zysków. Dopiero, gdy córka Paula wraz z mężem zajęła się rozwijaniem rodzinnej marki, zaczęła ona tworzyć własną niszę – sprzedaż odzieży dla rybaków i myśliwych. To właśnie ona zaprojektowała pierwszą rybacką kamizelkę, obfitującą w kieszenie różnych rozmiarów. Od tamtej pory firma sukcesywnie rosła w siłę, włączając do swojej oferty także obuwie, które dziś należy do topowego w kategorii outdoorowej na całym świecie.