30 dni na darmowy zwrot
zobacz szczegóły
Dostawa od 0 zł
zobacz szczegóły
Sortuj
Rozmiar
Kolor
Cena
Marka 1
Typ produktu
Materiał
Sport
Produkty: 384
Pokaż identyfikator wersji

Buty i akcesoria Salomon – przydatne na co dzień, niezbędne na szlaku

Sporty outdoorowe to coraz popularniejsza forma spędzania wolnego czasu. By jednak móc w pełni cieszyć się aktywnością na świeżym powietrzu, niezbędne jest odpowiednie wyposażenie – a jednym z jego nieodłącznych elementów jest obuwie. Buty trekkingowe Salomon damskie, męskie i dziecięce, dostępne w sklepie eobuwie, spełnią oczekiwania wszystkich amatorów pieszych wędrówek. Wykonane z wysokiej jakości, odpornych na uszkodzenia mechaniczne materiałów i wyposażone w nowoczesne rozwiązania technologiczne trekkingi zapewniają nie tylko wygodę, ale przede wszystkim bezpieczeństwo – stabilizują staw skokowy, niwelując ryzyko kontuzji, a także chronią przed działaniem niekorzystnych czynników pogodowych.

W ofercie marki znajdziesz też praktyczne akcesoria. Pojemny i komfortowy w noszeniu plecak Salomon, idealna na siłownię torba, przewiewna czapka z daszkiem, modna czapka zimowa czy gwarantujące ciepło rękawiczki przydadzą Ci się również poza szlakiem.

Salomon – marka stworzona w sercu Alp

Historia firmy Salomon rozpoczęła się w 1947 roku w miejscowości Annecy, leżącej w sercu francuskich Alp, a zarazem będącej kolebką współczesnego alpinizmu. Rodzina Salomonów otworzyła w niej zakład zajmujący się produkcją pił oraz ostrzeniem nart. W kolejnej dekadzie marka stworzyła pierwsze wiązania Salomon, które zastąpiły dotychczas stosowane skórzane paski. W 1966 roku firma zaprezentowała światu pierwsze wiązania z automatycznym wypinaniem pięty, a już sześć lat później stał się głównym producentem wiązań na świecie. W 1979 roku miała miejsce premiera butów do narciarstwa alpejskiego Salomon, które od razu podbiły rynek.

Przełomowym momentem w dziejach firmy był także rok 1992 rok – wtedy to Salomon rozszerzył ofertę o buty trekkingowe, a następnie również o odzież i sprzęt górski. Nowe tysiąclecie to czas doskonalenia produktów i wprowadzania innowacji w poszczególnych sektorach. Marka ponownie rozszerzyła też asortyment, tym razem o buty do biegania terenowego.