30 dni na darmowy zwrot
zobacz szczegóły
Dostawa od 0 zł
zobacz szczegóły
Sortuj
Rozmiar
Kolor
Cena
Marka 1
Typ produktu
Multipak
Materiał
Produkty: 602
Pokaż identyfikator wersji

Buty Converse – od pokoleń na pokolenia!

Converse urósł do rangi obuwniczej legendy. Trampki z charakterystyczną gwiazdą królują na ulicach miast, ciesząc się popularnością wśród osób w każdym wieku! Po słynne conversy sięgają miłośnicy streetwearu, lub po prostu – poszukiwacze wygody. Aby zapewnić sobie komfort na co dzień – zaopatrz się w jeden z ponadczasowych modeli, jak Converse All Star, Converse Chuck Taylor, Converse One Star czy Converse Jack Purcell.

W eobuwie upolujesz nie tylko buty opisywanego brandu, ale i szereg najróżniejszych akcesoriów. Wśród młodzieży prym wiodą plecaki Converse, saszetki nerki oraz czapki z daszkiem. Idąc na spotkanie z przyjaciółmi, zestaw ze sobą wysokie białe conversy oraz kolorowe skarpety Happy Socks – a z pewnością ściągniesz na siebie uwagę. Wprowadź do garderoby buty oraz akcesoria Converse, a udowodnisz światu, że znasz się na tym, co dobre. Znajdź idealny model dla siebie i całej rodziny!

Niezwykła historia marki Converse

Historia marki Converse sięga roku 1908. Wówczas to w Malden (stan Massachusetts) powstała malutka fabryka obuwia, której ojcem-założycielem był Marquis Mills Converse. Początkowo przedsiębiorstwo zajmowało się wyłącznie produkcją kaloszy i śniegowców z gumową podeszwą, jednak z czasem profil fabryki uległ zmianie. Marka zwróciła się w stronę obuwia sportowego, co było kluczem do jej sukcesu. Jeszcze w 1917 roku powstały legendarne buty do koszykówki Converse All Star. A kilka lat później w promocję marki zaangażował się Charles „Chuck” Taylor.

Dziś po conversy − częściej niż sportowcy − sięgają amatorzy dobrego stylu. Buty z charakterystyczną gwiazdą stały się elementem popkultury. Udowadniają to światowej sławy gwiazdy, w tym Rihanna, Kristen Stewart czy Snoop Dogg. Co ciekawe, conversy noszono w ponad 650 filmach. Pojawiły się w wielu amerykańskich produkcjach, takich jak „Grease” czy „Powrót do przyszłości”.