Produkty: 56
Pokaż identyfikator wersji

Pasty i impregnaty do butów

Właśnie kupiłeś nowe buty. Z pewnością masz nadzieję, że świeży nabytek przetrwa wiele sezonów. Jest na to szansa – pod warunkiem, że będziesz regularnie dbał o obuwie od ich pierwszego założenia. Dlatego umieszczając w koszyku nową parę butów, od razu wyposaż się w akcesoria obuwnicze, które pomogą Ci utrzymaniu butów w dobrej formie na długi czas.

Kupujesz obuwie ze skóry licowej? Koniecznie zaopatrz się w pasty do butów, dzięki której natychmiast odświeżysz wygląd tego materiału. Do nubuku i zamszu przydadzą się z kolei specjalistyczne preparaty, które przedłużą żywotność tych delikatnych surowców. A jeśli chcesz nadać obuwiu wodoodporną warstwę, a przy okazji ułatwić sobie ich czyszczenie, jeszcze przed pierwszym założeniem zastosuj na nich impregnaty do butów. Pamiętaj o dobraniu preparatu do rodzaju materiału – inaczej działa impregnat do butów skórzanych, a inaczej do zamszowych. Dlatego zawsze postępuj zgodnie z zaleceniami producenta.

Akcesoria, które dadzą butom drugie życie

Czyszczenie obuwia z pewnością nie należy do najprzyjemniejszych czynności, jednak ułatwiają je właściwe narzędzia. Za pomocą szczotek do butów szybko usuniesz nawet głębokie zabrudzenia i przywrócisz butom świeżość. Czyściki w formie nasączonych gąbeczek lub nawilżanych chusteczek pozwolą na szybkie przetarcie obuwia nawet w środku najbardziej intensywnego dnia. Dzięki nim masz pewność, że nic Cię nie zaskoczy.

Akcesoria obuwnicze to jednak nie tylko środki do pielęgnacji. W eobuwie znajdziesz też wkładki bo butów. Sprawią one, że nawet najmniej łaskawe dla Twoich stóp buty od razu staną się wygodniejsze i przestaną obcierać. Są łatwe do utrzymania w czystości i można ich używać wielokrotnie. Do odsłaniającego dużą część stopy obuwia wybierz wkładki żelowe do butów – są przezroczyste i niewidoczne. W utrzymaniu kształtu butów i wygładzaniu odkształceń pomogą zaś używane regularnie prawidła do butów. Nowe buty są nieco za ciasne? Sięgnij po prawidła do rozciągania butów.