100 dni na darmowy zwrot
zobacz szczegóły
Dostawa od 0 zł
zobacz szczegóły
Sortuj
Rozmiar
Kolor
Cena
Marka 1
Typ produktu
Wykonanie
Kształt oprawek
Produkty: 48
Pokaż identyfikator wersji

Ray-Ban – wybór gwiazd świata kultury, sportu i polityki

Ray-Ban to jeden z największych producentów okularów na świecie. Oprawki do szkieł korekcyjnych, ale także stylowe i funkcjonalne okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban noszą najbardziej znani ludzie ze świata kina, muzyki, sportu czy polityki. Posiadali je m.in. Bob Dylan, John F. Kennedy, Marilyn Monroe, Madonna, Brad Pitt czy Michael Jackson.

Ray-Ban to dziś okulary nie tylko uwielbiane przez znanych buntowników - dołącz do grupy fanów tej włoskiej firmy, kupując na eobuwie.pl okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban lub te ze szkłami korekcyjnymi. Możesz wybierać spośród produktów o różnych kształtach oprawek, tj. okrągłych, prostokątnych a także kwadratowych. W samym kolorze i nadruku oprawek również możesz przebierać – na eobuwie.pl znajdziesz modele, które posiadają, na przykład, nadruk ze zwierzęcymi motywami oraz niestandardowy print.

Ray-Ban – o historii ikony okulistyki

Skąd wziął się ten legendarny styl, który łączy w sobie jakość i technologię? Marka Ray-Ban powstała w 1937 roku i została stworzona przez firmę Bausch & Lomb. Byli to pionierzy, którzy skutecznie połączyli okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban, a także modele korekcyjne ze światem mody. Pierwszy krok w stronę masowej produkcji firma Bausch & Lomb wykonała dzięki pilotom amerykańskiej armii. Żołnierze, którzy dopiero zaczynali oswajać się z nowym środkiem transportu – samolotem, zaczęli narzekać na oślepiające słońce oraz dolegliwości z oczami, związane z długim czasem przebywania nad Ziemią. Generał Mac Cready poprosił twórców Ray-Banów, aby stworzyli oni okulary chroniące przed słońcem, a jednocześnie niezaburzające obrazu pilotom. Tak powstały pierwsze okulary Anti Glare, które później przemianowano na kultowe dziś „pilotki, czyli Aviator Ray-Ban. Gdy firma zdecydowała się wypuścić te okulary również na rynek komercyjny, postanowiła odświeżyć nazwę marki. Postawiono na Ray-Ban, łącząc słowo „ray”, czyli promienie, oraz „ban” oznaczający zatrzymanie. W 1999 roku marka została przejęta przez włoską firmę Luxottica Group.

Ray-Ban – najczęściej zadawane pytania

Jak dobrać rozmiar okularów Ray-Ban?

W sklepie internetowym eobuwie.pl przy każdym modelu Ray-Ban znajdziesz listę z dostępnymi rozmiarami. Będą to najczęściej liczby oznaczające szerokość soczewki mierzonej w milimetrach. Oznacza to, że okulary w rozmiarze 55 posiadają soczewki o szerokości 55 mm. Analogicznie jest z pozostałymi dostępnymi numerami. Jeśli szukasz szerszych okularów, wybierz te z większą soczewką.

Ray-Ban: z polaryzacją czy bez?

Okulary polaryzacyjne dbają o niwelowanie odbić, które powstają na płaskich powierzchniach, a które męczą oko oraz powodują różne dolegliwości, takie jak zmęczenie i ból głowy. Okulary z polaryzacją chronią więc wzrok, ale także wspomagają widzenie niemal w każdych warunkach. Są więc niezbędne dla kierowców i sportowców, a także dla wszystkich innych, którzy chcą zadbać o swoje oczy. Okulary z polaryzacją Ray-Ban są polecane również dla osób z problemami wzroku i astygmatyzmem.