100 dni na darmowy zwrot
zobacz szczegóły
Dostawa od 0 zł
zobacz szczegóły
Sortuj
Kolor
Cena
Marka 1
Typ produktu
Sport
Ocieplenie
Rozmiar obuwia
Produkty: 542
Wybrane filtry (1)

Keen – sandały i buty trekkingowe dla amatorów i profesjonalistów

Amerykańska marka Keen specjalizuje się w produkcji profesjonalnego obuwia turystycznego – trekkingowego i do wody. Tym, co wyróżnia firmę, jest stosowanie najnowocześniejszych technologii, mających zapewnić jak największe bezpieczeństwo i wygodę na szlaku. Flagowym i znanym wśród amatorów wypoczynku na świeżym powietrzu produktem marki są sandały outdoor – Keen Newport. Zastosowana w nich technologia Keen Protect, polegająca na umieszczeniu na czubkach butów dodatkowej warstwy gumy, odpowiada za ochronę palców przed urazami i kontuzjami.

Zarówno cięższe buty trekkingowe Keen, jak i sandały turystyczne marki, wyposażone są w system Cleansport NXT, ograniczający rozwój bakterii i grzybów odpowiadających za brzydkie zapachy. Wiele modeli butów Keen pokrytych jest membraną, zapewniającą odporność na przemakanie. Dzięki temu piesze wędrówki można kontynuować bez względu na pogodę. Sprawdź buty trekkingowe i sandały Keen dostępne w eobuwie i spraw, by górskie wycieczki były bezpieczniejsze!

Keen – co to za marka?

Marka Keen jest stosunkowo młoda – powstała bowiem w 2003 roku w Kalifornii. Pierwszym produktem firmy były wspomniane już wcześniej sandały Keen Newport, które do dziś pozostają bestsellerem producenta. Później w ofercie pojawiły się buty dla robotników oraz przeznaczone na górskie szlaki, a także torby i skarpety. Keen stawia na świadomą produkcję. Sandały damskie i męskie oraz inne obuwie marki produkowane jest w Stanach Zjednoczonych, a ich tworzenie jest przyjazne środowisku.

Jako jeden z pierwszych producentów obuwia trekkingowego, Keen zaczął stosować indeks Higg – narzędzie stosowane w przemyśle odzieżowym i obuwniczym do oceny procesu produkcji pod kątem zrównoważonego rozwoju. W 2007 roku Keen stworzył projekt Hybrid.Care, w ramach którego wspiera organizacje pozarządowe działające w dziedzinie ochrony środowiska. Dziś buty Keen dostępne są w ponad 5 tys. specjalistycznych sklepów na całym świecie – także w eobuwie!