100 dni na darmowy zwrot
zobacz szczegóły
Dostawa od 0 zł
zobacz szczegóły
Sortuj
Cena
Rozmiar
Oferta
Marka
Kolor
Rodzaj zapięcia
Szerokość buta
Produkty: 926

Rodzaje butów trekkingowych damskich

Czy wiesz, że wśród butów trekkingowych rozróżniamy ich trzy główne rodzaje? Pierwsza nosi nazwę „all terrain”. Jest to grupa najbardziej uniwersalnych trekkingów, zapewniających odpowiednią amortyzację i nadających się na rekreacyjne wycieczki czy chociażby do uprawiania nordic walkingu, tak popularnego w ostatnim czasie. Cechuje je niska cholewka i duża lekkość. Druga z grup to trekkingi typu „hiking”. Buty te zostały zaprojektowane głównie do przemieszczania się po górach. Ich cholewka kończy się powyżej kostki, zapewniając jeszcze lepszą stabilizację na nieco trudniejszych szlakach. One również odznaczają się lekkością, a zarazem komfortem termicznym. Ostatnia z grup to po prostu „trekking”. Buty zaliczające się do tej kategorii są przystosowane do poruszania się na najtrudniejszych szlakach górskich. Wyposażone są zazwyczaj w grubą, wodoodporną membranę, wysoką cholewkę i często też możliwość przypięcia raków.

Trekkingi dopasowane do Ciebie

Idealne buty trekkingowe powinny być dopasowane zarówno do tego, w jakim celu chcesz je wykorzystywać, jak i Twojego indywidualnego stylu. Przy ich wyborze w pierwszej kolejności warto oczywiście zwrócić uwagę na aspekt funkcjonalny. Niewątpliwie znaczenie ma ich rodzaj, czyli to na jakie szlaki zostały przystosowane. Inny ważny aspekt to z kolei ich rozmiar – powinny być one nieco większe niż te noszone na co dzień, ponieważ w trakcie górskich wędrówek stopy mają tendencję do puchnięcia.

Istotną kwestią jest również materiał, z jakiego zostały wykonane dane buty trekkingowe. Tu wyróżnić można te wykonane z materiałów specjalistycznych oraz w całości ze skóry. Kolejny aspekt to wysokość cholewki buta. Jak wybrać odpowiednią? Powyżej rozpisaliśmy, która najlepiej nadaje się na jaki rodzaj wędrówek. Ostatnia z istotnych dla trekkingów cech to ich podeszwa – w końcu to ona w dużej mierze decyduje o tym, na ile wygodnie będzie się nam poruszać po górskich szlakach.