Produkty: 394
Pokaż identyfikator wersji

Buty oraz akcesoria ASICS – wygoda i bezpieczeństwo podczas treningu

ASICS jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek produkujących buty oraz akcesoria sportowe. Solidne wykonanie, wytrzymałe materiały oraz nowoczesne, zaawansowane technologie sprawiają, że obuwie ASICS spełnia oczekiwania nie tylko amatorów aktywności fizycznej, ale także zawodowych sportowców. W sklepie eobuwie znajdziesz buty ASICS przeznaczone do uprawiania różnych dyscyplin. Modele do biegania, tenisa czy na fitness ASICS zapewniają odpowiednią stabilizację, amortyzację wstrząsów oraz przyczepność do podłoża, tym samym zmniejszając ryzyko powstania kontuzji, a dodatkowo gwarantują komfort podczas treningu.

Ofertę japońskiej marki uzupełniają akcesoria, w tym skarpetki, czapki czy przydatne podczas ćwiczeń bidony na wodę. W garderobie warto zrobić także miejsce na wygodny plecak sportowy lub pojemną torbę ASICS, w której schowasz wszystkie niezbędne na treningu przedmioty, w tym strój, obuwie czy ręcznik.

Sport podstawą szczęśliwego życia – historia marki ASICS

Powstanie marki ASICS zawdzięczamy Kihachiro Onitsuce – Japończykowi, który po zakończeniu II wojny światowej podjął decyzję, że chce spędzić resztę życia, niosąc pomoc młodym ludziom. Szczerze wierzył, że podstawą szczęścia jest aktywność fizyczna, dlatego, mimo braku doświadczenia, postanowił zająć się produkcją obuwia sportowego. W 1949 roku założył firmę o nazwie Onitsuka Co., a jej pierwszym produktem były buty do koszykówki. Choć nie cieszyły się one dobrymi opiniami, Japończyk nie zamierzał się poddawać. Doskonalił swoje umiejętności, analizował sposób poruszania się sportowców i słuchał cennych rad trenerów.

Przełomowym momentem był 1977 rok, kiedy doszło do połączenia brandów Onitsuka Co., GTO Co. oraz Jelenk Co., co miało pomóc im przetrwać trudny dla japońskiej gospodarki okres. Owocem tej fuzji była marka ASICS. Firma zaczęła się rozrastać i na przestrzeni lat stała się jednym z czołowych graczy na globalnym rynku butów sportowych.