100 dni na darmowy zwrot
zobacz szczegóły
Dostawa od 0 zł
zobacz szczegóły
Sortuj
Kolor
Cena
Marka 1
Multipak
Typ produktu
Materiał
Sport
Produkty: 223
Wybrane filtry (1)

Mizuno – obuwie wybierane przez sportowców z całego świata

Marka Mizuno od ponad stu lat zajmuje się produkcją, akcesoriów, butów i ubrań dla sportowców różnych dziedzin. Obuwie to posiada szereg najnowszych technologii, dopasowanych do danej dziedziny sportowej. I tak np. buty Mizuno do biegania charakteryzują się systemem Wave, który zapewnia dynamiczną amortyzację, a jednocześnie trwałe trzymanie stopy. Równie dużą popularnością wśród klientów cieszą się buty do piłki ręcznej Mizuno. Wyróżniają się one lekkością, doskonałą amortyzacją i wzmocnieniem po obu stronach podeszwy. Z kolei buty do siatkówki Mizuno zaprojektowało tak, by ich podeszwy zapewniały maksymalną elastyczność, tłumiąc jednocześnie wszelkie wstrząsy do minimum.

W eobuwie znajdziesz szeroki wybór oryginalnych butów Mizuno męskich, damskich, unisex oraz dziecięcych. Nie bez znaczenia jest również ich design: zwolennicy klasyki z pewnością zwrócą uwagę na modele w kolorze czarnym, a fani trendów na warianty czerwone, niebieskie i neonowe.

Mizuno – historia marki z ponad stuletnią tradycją

Markę Mizuno w 1906 roku założyli bracia: Rihachi i Rizo Mizuno w Japonii. Początkowo był to niewielki sklep, gdzie sprzedawano sportowe akcesoria sprowadzane zza granicy. Głównymi klientami Mizuno byli zawodnicy szkolnej drużyny bejsbolowej. Parę lat później sklep został przeniesiony do Osaki, a produkcja rozszerzyła się o artykuły golfowe, a następnie sprzęt do narciarstwa i biegania. I tak w roku 1927 firma wyprodukowała narty, a w 1928 buty biegowe.

Przełomem w historii marki był rok 1991 kiedy to Carl Lewis, mając na stopach buty Mizuno do biegania, podczas Mistrzostw Świata w Tokio, ustanowił nowy rekord w biegu na dystansie 100 metrów. Rok później sportowcy ubrani w buty Mizuno, podczas Igrzysk Olimpijskich w Albertville, zdobyli łącznie 28 medali. Od tamtego czasu sportowcy coraz chętniej sięgali po buty Mizuno. Obecnie marka cieszy się ogólnoświatową renomą, a w ofercie poza obuwiem ma również sportowe ubrania dla kobiet, mężczyzn i dzieci oraz wszelkiego rodzaju akcesoria.