100 dni na darmowy zwrot
zobacz szczegóły
Dostawa od 0 zł
zobacz szczegóły
Sortuj
Cena
Rozmiar
Oferta
Marka
Kolor
Rodzaj zapięcia
Szerokość buta
Produkty: 238

Buty do piłki nożnej dla amatorów i profesjonalistów

Jesteś miłośnikiem futbolu nie tylko jako kibic, lecz także sam lubisz rywalizację na murawie? Właściwy trening i przygotowanie fizyczne to jedno, jednak żaden piłkarz nie będzie w stanie najlepiej zaprezentować swoich umiejętności bez właściwych butów męskich do piłki nożnej. Popularne korki swoją nazwę zawdzięczają właśnie tym charakterystycznym elementom umieszczonym na podeszwie obuwia. Mogą być one przyczepione do niej na stałe – wtedy masz do czynienia z tzw. lankami, albo przykręcane – takie buty do piłki nożnej nazywane są wkrętami. Te pierwsze zapewnią doskonałą przyczepność do naturalnej, trawiastej murawy oraz tej twardej i nieco już udeptanej. Wkręty to z kolei dobra stabilizacja na grząskim terenie, jak mokra trawa czy błoto. Zastosowane w nich aluminiowe lub stalowe korki zapewnią Ci na nim właściwy komfort gry.

Korki męskie do zadań specjalnych

W piłkę nożną można jednak grać nie tylko na murawie – wie to każdy, kto choć raz uprawiał tę dyscyplinę na tzw. orliku czy sali gimnastycznej. W tych pierwszych okolicznościach najlepszym wyborem będą turfy. Ich podeszwa jest wykonana z gumy, a dzięki mniejszym, gęsto rozmieszczonym korkom gracz ma zapewnioną stabilizację na sztucznej murawie czy oblodzonej powierzchni. Buty do piłki nożnej halowej to, jak nazwa wskazuje, halówki. Próżno w nich szukać charakterystycznych korków. Ich podeszwa jest płaska i wykonana z gumy lub kauczuku. W ten sposób daje ona zawodnikowi pełną swobodę ruchów na halowym parkiecie. Sprawdź ofertę męskich butów do piłki nożnej w eobuwie i przekonaj się, że Twoje poczynania na boisku mogą być jeszcze skuteczniejsze!

Najczęściej zadawane pytania

Buty piłkarskie: jak wybrać idealne?

Jak twierdzą trenerzy − odpowiednio dobrane buty piłkarskie to pierwszy krok do sukcesu. Aby podnieść wydajność treningu, zainwestuj w profesjonalne korki męskie czy halówki. Nim dokonasz ich zakupu, zastanów się nad czterema ważnymi aspektami. W pierwszej kolejności uwzględnij, na jakiej będziesz grać nawierzchni. Inne buty piłkarskie zdadzą egzamin na murawie, a inne na hali. Kolejno weź pod uwagę rozmiar, wagę oraz szerokość męskich butów piłkarskich. Z łatwością dobierzesz idealny model, korzystając z innowacyjnego skaner ezize.me – dostępnego na smartfonach i w sklepach stacjonarnych eobuwie.pl. W trzeciej kolejności zwróć uwagę na markę. Dużą popularnością wśród graczy cieszą się korki piłkarskie adidas oraz Nike. I wreszcie po czwarte: uwzględnij wygląd butów do gry w piłkę nożną.

Jakie są rodzaje butów piłkarskich?

Nie tak dawno buty piłkarskie dzieliły się na korki i halówki. Aby sprostać potrzebom wszystkich graczy, klasyfikacja ta uległa rozwinięciu. Aktualnie wyróżniamy: lanki − do gry na naturalnej, suchej nawierzchni; wkręty − do gry na naturalnej, ale mokrej murawie; turfy lub żwirówki − do gry na sztucznych nawierzchniach oraz halówki – do gry na parkiecie. Odpowiednio dobrane buty piłkarskie mają wpływ nie tylko komfort, ale i dynamikę gry (m.in. zwrotność), amortyzację czy wreszcie przyczepność do danej nawierzchni.

Jak dobrać rozmiar butów piłkarskich?

Według ogólnej przyjętej zasady, buty do gry w piłkę nożną powinny być ściśle dopasowane do stopy. Wybierając za duży model, narazisz się tylko na ryzyko kontuzji. Kupując obuwie piłkarskie, miej w pamięci fakt, że cholewka z czasem się rozciągnie, a wkładka „ułoży”. Jeśli jednak masz obawy, że korki będą Cię cisnąć, postaw na model o pół centymetra większy. Aby ułatwić sobie zadanie, wykonaj skan stóp w 3D za pomocą inteligentnego skanera esize.me. Prócz rozmiaru, zwróć szczególną uwagę na: wagę i wysokość buta, jak również grubość podeszwy.