100 dni na darmowy zwrot
zobacz szczegóły
Dostawa od 0 zł
zobacz szczegóły
Sortuj
Kolor
Cena
Marka 1
Multipak
Typ produktu
Materiał
Sport
Produkty: 97
Wybrane filtry (1)

Buty Vibram Fivefingers dla miłośników biegania naturalnego

Buty Vibram Fivefingers zdecydowanie odróżniają się od typowego sprzętu do biegania. Włoska firma od zawsze poszukiwała sposobu, żeby jeszcze bardziej zbliżyć biegacza do natury. Znany producent postawił na zupełnie nowe rozwiązanie, w którym obuwie przypomina ludzką stopę. Każdy palec ma tu osobno wydzieloną przestrzeń. Zapewnia to wrażenia zbliżone do chodzenia boso. Lekarze od zawsze podkreślali, że kontakt stopy z podłożem wzmacnia system odpornościowy, mięśnie oraz łuk stopy, co eliminuje ryzyko pojawienia się płaskostopia. Poprawia się też krążenie, co wpływa pozytywnie na całe ciało.

Bieganie naturalne ma swoje zalety, ale trzeba uważać na kamienie lub nierówności na drodze. Seria butów Vibram Fivefingers trek & trail posiada trwałą i elastyczną podeszwę. Z jednej strony pozwala to odczuć powierzchnię, po której się biega, ale z drugiej minimalizuje się ryzyko odniesienia kontuzji. Wystarczy spojrzeć na modele V-Track, gdzie giętka podeszwa jest wykonana z wytrzymałego poliuretanu. Zapewnia to komfort i bezpieczeństwo każdego palca z osobna.

Vibram Fivefingers - specjalistyczne buty minimalistyczne

Obuwie Vibram Fivefingers może mieć przeróżne zastosowanie. Poleca się je do fitnessu, treningu przekrojowego albo sportów wodnych. Specjalistyczna podeszwa i budowa buta najbardziej przyda się jednak przy bieganiu minimalistycznym. Warto w tym celu zakupić modele z serii V-Alpha. But zabezpiecza stopę w zetknięciu z nawierzchnią, gdzie wciąż wykorzystuje się naturalny system amortyzacji aparatu ruchu. Vibram Fivefingers sklep pozwala zakupić obuwie, które poprawia w ten sposób technikę biegu. Specjalistyczny bieżnik serii V-Alpha oparty na rzędach rozstawionych wypustek sprawdzi się w przypadku skał, leśnych ściółek czy nawet podmokłych terenów.

Vibram Fivefingers - w sklepie internetowym Eobuwie

Buty marki Vibram warto zakupić w sklepie internetowym Eobuwie. Okazuje się, że poszczególne modele mocno się od siebie odróżniają, gdzie jednak zachowano najważniejsze cechy podeszwy Fivefingers. Wystarczy porównać ze sobą modele V-Soul oraz V-Aqua, które różnią się znacząco cholewką. Spotkać można wersje butów na sznurowadła, rzepy albo sznurki. Niektóre z nich nie posiadają żadnych dodatkowych wiązań, gdzie wystarczy nałożyć je na stopę i od razu ruszyć do biegu.

Sklep internetowy Eobuwie zadbał również o różne wersje kolorystyczne obuwia. Panowie mogą skusić się na czarne modele Kso Evo z ładnymi żółtymi napisami. Buty Vibram Fivefingers damskie V-Train można z kolei kupić w jaskrawszych kolorach: różowym, pomarańczowym albo seledynowym. Dla odważniejszych osób będzie seria Furoshiki, która odznacza się charakterystycznymi pasami i bocznym zapięciem na rzep. Trzeba pamiętać, że buty na Eobuwie to nie tylko charakterystyczna podeszwa i imponujący wygląd. Wszystkie modele posiadają ergonomiczne i wygodne wkładki, które świetnie komponują się ze specjalnymi skarpetkami - również dostępnymi w sklepie.

Vibram Fivefingers buty i akcesoria - Najczęściej zadawane pytania

Vibram Fivefingers - gdzie kupić?

Buty z serii Fivefingers najlepiej zakupić w sklepie internetowym Eobuwie. To zdecydowanie największy wybór sprzętu do minimalistycznego i naturalnego biegania. Vibram Fivefingers cena jest tu zazwyczaj niższa w porównaniu z innymi sklepami. Trafić można tu na różne atrakcyjne rabaty.

Vibram Fivefingers - co to za marka?

Vibram Fivefingers to włoska marka, która specjalizuje się w specjalistycznych butach do biegania naturalnego. Ich specyficzna budowa jest znana na całym świecie. Charakterystyczna podeszwa i osobno wydzielona przestrzeń na palce daje wrażenie "bosej stopy", co ma swoje właściwości prozdrowotne podczas biegu.