Produkty: 94
Pokaż identyfikator wersji

Buty oraz akcesoria Scholl – od lat na lata!

Ojciec marki School miał jeden prosty cel, pragnął „poprawić komfort, zdrowie i dobre samopoczucie ludzi poprzez dbanie o ich stopy”. Z tej prostej przyczyny, produkty School są synonimem niebywałej wygody. Ortopedyczne klapki, korkowe sandały czy żelowe wkładki oraz półwkładki dopasowują się do anatomicznego profilu stopy. Unikalna budowa butów Scholl wspomaga nogi podczas chodzenia, zapobiegając deformacjom. Ponadto amerykańska marka ma w swojej ofercie kapcie − damskie i męskie, oraz ocieplane kalosze.

Produkty Scholl zaskakują prostą, a przy tym estetyczną formą. Z pewnością spodobają się więc zwolennikom codziennego komfortu i modowego minimalizmu. Szereg butów oraz akcesoriów marki Scholl znajdziesz w ofercie sklepu eobuwie.pl. Spraw prezent własnym stopom, zwłaszcza jeśli dużo czasu spędzasz na stojąco. A gdybyś nie był zadowolony z zakupu, skorzystaj z opcji darmowego zwrotu.

W trosce o stopy. Historia marki School

Założyciel marki Scholl, William Mathias Scholl był prawdziwym pasjonatem stóp. Pragnął zrozumieć ich budowę, anatomię i biomechanikę tak bardzo, że zapisał się na wydział lekarski. Po uzyskaniu dyplomu doktora, w wieku 22 lat opatentował swój pierwszy wynalazek − Foot-Eazer. Był to rewolucyjny, jak na tamte czasy, produkt, tj. wkładka z podparciem łuku stopy. Sama firma Scholl Manufacturing Co. Inc. powstała w 1907 roku w Stanach Zjednoczonych. Niedługo później „doktor od stóp” założył specjalistyczny ośrodek dydaktyczny: Illinois College of Chiropody and Orthopaedics.

Pierwsza linia obuwia School powstała w 1920 roku. Niemniej firma zyskała największą sławę w latach 60., a to za sprawą innowacyjnych sandałów Pescura. Buty z anatomicznie wyprofilowaną wkładką wspomagały nogi podczas chodzenia, co doceniły m.in. modelki Twiggy oraz Jean Shrimpton. Jedno jest pewne: marka School to synonim komfortu!