100 dni na darmowy zwrot
zobacz szczegóły
Dostawa od 0 zł
zobacz szczegóły
Sortuj
Rozmiar
Kolor
Cena
Marka 1
Typ produktu
Materiał
Sport
Produkty: 227
Pokaż identyfikator wersji

Helly Hansen – moda w norweskim stylu

Marka Helly Hensen to obecnie jeden z czołowych producentów odzieży, obuwia i akcesoriów o charakterze outdoorowym – są one zarówno wiatrochronne, jak i wodoodporne. Od 2004 roku w kolekcjach tej norweskiej marki możesz znaleźć zarówno obuwie i akcesoria dla żeglarzy, jak i przeznaczone dla narciarzy, wspinaczy, snowboardzistów, zdobywców szlaków górskich itp. Obuwie Helly Hansen wykonywane jest z najlepszych, odpornych na ścieranie, pęknięcia i przemakanie materiałów.

W 2012 roku, 8 lat po wprowadzeniu do swojej oferty obuwia, marka Helly Hansen stworzyła unikalną technologię - H² FLOW™. Zapewnia ona użytkownikom produkowanych przez nią butów pożądaną barierę ochronną i komfort termiczny. Przetestuj na swoich stopach trekkingi, śniegowce, lub nawet kalosze marki Helly Hansen, by na własnej skórze się przekonać, jak wysokiej jakości produkty oferuje ten skandynawski brand.

Od żeglarza do właściciela fabryki, czyli historia marki Helly Hansen

W 1877 roku, norweski żeglarz Helly Juel Hansen założył markę, która zajmować się miała produkcją odzieży ochronnej dla rybaków. Pomysł ten nie zrodził się znikąd – sam Helly w wieku 15 lat wyruszył w morze jako chłopiec pokładowy i przez większość późniejszego życia zmagał się z nieobliczalnymi siłami natury. Stanowiły one poważną przeszkodę dla większości żeglarzy, dlatego Hansen postanowił znaleźć patent, by temu zaradzić. Wymyślił sposób, który pozwolił, by materiał ubrań żeglarskich stał się nieprzepuszczalny, ale zarazem miękki i niekrępujący ruchów – polegał on na nasączaniu ich olejem lnianym.

Dzięki temu rozwiązaniu, przeciętny norweski żeglarz, który do tej pory w ciągu roku 3 razy wymieniał swoją odzież, mógł nosić tę samą nawet i przez 3 lata. Dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu, w ciągu pierwszego roku swojej działalności, marka Helly Hansen sprzedała 2000 sztuk odzieży żeglarskiej, a dziś jest jej czołowym producentem na świecie.