100 dni na darmowy zwrot
zobacz szczegóły
Dostawa od 0 zł
zobacz szczegóły
Sortuj
Kolor
Cena
Marka 1
Typ produktu
Ocieplenie
Rozmiar obuwia
Rozmiar
Produkty: 42
Wybrane filtry (1)

ID marki Stuart Weitzman

Stuart Weitzman to założyciel autorskiej marki obuwniczej, którego dziś zaliczamy do grona największych projektantów butów na świecie. Sam założyciel o swojej marce mówi, że to, co wyróżnia ją na tle innych, to… seksapil! Strategia tworzenia stylowych, seksownych butów damskich o ponadczasowej formie, jak widać sprawdziła się doskonale, bowiem przyniosła projektantowi sławę o światowym zasięgu, a charakterystyczne kozaki za kolano czy sandały na szpilce spod jego ręki noszą największe gwiazdy. Mariah Carey zakłada je na scenę, Gigi Hadid pokonuje w nich ulice Nowego Jorku, a Kate Middleton nie stroni od zakładania szpilek Stuarta Weitzmana na czas swoich oficjalnych wystąpień i codziennego pełnienia obowiązków księżnej. Jeśli zatem szukasz inspiracji, jak nosić te ikoniczne buty, w sieci znajdziesz ich dziś całe mnóstwo!

Historia sandałów za milion dolarów

Stuart Weitzman urodził się w Nowym Jorku, w rodzinie właściciela dużej fabryki butów, jednak ani w połowie nie tak sławnej, jak obecnie jego autorska marka. Swój własny brand założył w 1986 roku, kiedy to był już doświadczonym projektantem obuwia, bowiem po śmierci ojca przyszło prowadzić mu rodzinną markę wraz z wujkiem. Od początku działalności ,,na własny rachunek” wziął sobie za cel tworzenie butów równie seksownych, co klasycznych i świetnych jakościowo – jego zdaniem to właśnie te trzy czynniki składają się na idealne buty damskie.

Przełomowym momentem dla marki okazały się sandały na obcasie, które zaprojektował wraz z firmą jubilerską – zdobiły je 464 diamenty. Sandały te, na galę rozdania Oscarów w 2002 roku, założyła aktorka Laura Harring, rozsławiając tym samym nazwisko Weitzman na cały świat.