Produkty: 83
Pokaż identyfikator wersji

Buty Diadora – sportowy styl na co dzień

Choć marka Diadora może poszczycić się kilkudziesięcioletnią historią, obecnie zdaje się ona przeżywać swoisty renesans popularności. Trudno się temu dziwić – buty Diadora to połączenie wysokiej jakości, wytrzymałych materiałów, solidnego wykonania i modnego designu, a także gwarancja optymalnego komfortu nawet przez cały dzień.

W sklepie internetowym eobuwie znajdziesz m.in. buty Diadora damskie, które świetnie uzupełnią codzienne casualowe i streetwearowe stylizacje. Do wyboru są zarówno klasyczne, białe lub czarne sneakersy, jak i kolorowe modele, idealne dla kobiet chcących nadać swoim strojom niebanalny charakter. Niezwykle różnorodna jest również oferta butów Diadora męskich – na panów czekają nie tylko sneakersy białe, granatowe i beżowe, ale też czerwone, niebieskie czy zdobione barwnymi akcentami. Marka Diadora to także buty dziecięce. Modele dla najmłodszych urzekają żywymi, nasyconymi kolorami, więc na pewno podbiją serce Twojej pociechy.

Diadora – poznaj historię firmy!

Historia marki Diadora rozpoczęła się w 1948 roku. Jej założyciel, Marcello Danieli, wytwarzał w laboratorium rzemieślniczym buty przeznaczone do wspinaczek i wycieczek górskich. Firma szybko stała się jednym z najbardziej cenionych producentów tego typu obuwia, jednak w latach 60. profil jej działalności musiał nieco się zmienić. Marka zajęła się wytwarzaniem butów sportowych, które w tamtym okresie cieszyły się stale rosnącą popularnością. Na tle konkurencji modele Diadora wyróżniały się wysoką jakością wykonania oraz stosowanymi w nich nowatorskimi technologiami, więc wkrótce ich produkcja osiągnęła skalę przemysłową.

W latach 70. Diadora zaczęła angażować do swoich kampanii gwiazdy sportu, takie jak Björn Borg czy Roberto Bettega, którzy stali się nie tylko legendami w dziejach swoich dyscyplin, ale i wyznacznikami stylu. Buty Diadora stały się elementem codziennej mody, a sama firma bywa nazywana matką połączenia dwóch, tylko pozornie odmiennych światów – sportu i stylu.