Produkty: 377
Pokaż identyfikator wersji

Bracia Clarks i ich pomysł na markę

Gdy w 1825 roku, pochodzący z Wielkiej Brytanii (a konkretniej miejscowości Street) bracia James i Cyrus Clarks otworzyli swoją firmę, prawdopodobnie nie spodziewali się, jaki sukces ona odniesie. Do tej pory pracowali oni w garbarni, gdzie zajmowali się wyprawianiem owczych skór. To właśnie tam wpadli na pomysł, by z resztek tychże skór stworzyć kapcie. Tak powstał pierwszy projekt marki Clarks - kapcie z owczej skóry, które w tamtych czasach stanowiły przełom w świecie mody.

Od tamtej pory marka starała się projektować obuwie odnoszące się do ich pierwszego, przełomowego modelu. Jej celem stało się więc łączenie twórczej innowacji, nowoczesnych rozwiązań, ale i rzemieślniczej precyzji. W ofercie marki znajdziesz zarówno buty damskie, jak i męskie Clarks – od sandałów po kozaki, ale też akcesoria, takie jak np. torebki.

Charakterystyka butów marki Clarks

Firma Clarks stanowi obecnie imperium, sprzedające każdego roku miliony par butów, a jej fabryki rozsiane są po całym świecie. Jedno jednak nie uległo zmianie – wszystkie ich modele są wciąż projektowane w Street, w Wielkiej Brytanii. Co wyróżnia buty marki Clarks na tle innych? Jest to zdecydowanie bardzo elegancki styl, minimalizm i połączenie tradycyjnych fasonów, opartych na wysokiej jakości wykonaniu, z nowoczesnymi detalami i akcentami.

Co więcej, firma dokłada starań, by technologie zastosowane w ich butach podnosiły poziom wygody ich noszenia. Możesz mieć zatem pewność, że najwyższej jakości materiały, wykorzystane do ich produkcji, zapewnią elastyczność, przewiewność, amortyzację i trwałość butów Clarks. Dzięki temu, wybierając obuwie tej marki, decydujesz się na inwestycję na lata.