30 dni na darmowy zwrot
zobacz szczegóły
Dostawa od 0 zł
zobacz szczegóły
Sortuj
Rozmiar
Kolor
Cena
Marka 1
Typ produktu
Materiał
Ocieplenie
Produkty: 210
Pokaż identyfikator wersji

Solidne trapery i modne buty w jednym

Choć markę Caterpillar w pierwszej kolejności możesz kojarzyć z maszynami budowlanymi, od której w końcu zaczynała swoją działalność, to jednak zapewne też wiesz, że produkuje ona charakterystyczne obuwie. Doświadczenie w tworzeniu solidnych, trwałych maszyn budowlanych, które winny radzić sobie w różnych warunkach, twórcy marki przełożyli na projekty swoich butów, o które zdecydowali się wzbogacić ofertę. Tak powstały solidne trapery Caterpillar, charakteryzujące się prostym designem oraz niezwykle wytrzymałą konstrukcją, którą pokochały miliony klientów na całym świecie.

Poza damskimi i męskimi butami Caterpillar, marka oferuje także szereg akcesoriów, które również cechuje świetna jakość wykonania: portfele, nerki, plecaki czy torby. Jeśli zatem zależy Ci na trwałych rzeczach o minimalistycznym wyglądzie, sprawdź produkty marki Caterpillar.

Od maszyn budowlanych do butów, czyli historia marki Caterpillar

Marka Caterpillar została założona w 1925 roku w słonecznej Kalifornii. Jej założycielami byli Benjamin Holt oraz Daniel Best. To oni stworzyli… pierwszy traktor torowy. Jak zatem od produkcji maszyn wykorzystywanych na budowie i w górnictwie firma przeszła do produkcji butów? Etapem pośrednim był rok 1977, kiedy to firma stała się liderem także w produkcji silników Diesla. Wówczas jej nazwa została przekształcona na Caterpillar Inc., co miało wyrażać różnokierunkowość produkcji.

W latach 90. działalność firmy została rozszerzona o produkcję obuwia i odzieży ochronnej dla ludzi pracujących przy maszynach CAT i nie tylko. Szybko najpopularniejsze z nich stały się buty Caterpillar, które – podobnie jak maszyny tejże firmy – wykazywały niezwykłą solidność. Model Colorado Cat Footwear był pierwszym, który pojawił się na rynku i szybko stał się symbolem stylu grunge w Anglii.