100 dni na darmowy zwrot
zobacz szczegóły
Dostawa od 0 zł
zobacz szczegóły
Sortuj
Kolor
Cena
Marka 1
Typ produktu
Sport
Rozmiar obuwia
Rozmiar
Produkty: 18
Wybrane filtry (1)

Buty Altra – outdoorowy must have

Altra to marka, której specjalnością jest produkcja wysokie klasy obuwia dedykowanego biegaczom - zarówno profesjonalistom, jak i pasjonatom-amatorom. Firma ta jest stosunkowo nowa, ale już zdążyła zaskarbić sobie szczególne miejsce na rynku obuwniczym. Przedsiębiorstwo zawdzięcza swój sukces współpracy profesjonalnych sportowców przy tworzeniu swoich produktów.

Buty Altra wyróżniają się spośród innych modeli dostępnych na rynku specyficzną podeszwą z zerowym dropem i anatomicznym kształtem. Podczas historii swojego istnienia firma ta wprowadziła do obiegu wiele nowoczesnych technologii, m.in MaxTrac czy FootPod. Największą zmianą w świecie biegaczy jest jednak rozpowszechnienie użycia butów z zerowym dropem. Faktem jest, że im niższy drop, tym lepiej stopa układa się wewnątrz buta. Buty biegowe Altra umożliwiają naukę efektywnego, wydajnego, a przede wszystkim naturalnego sposobu biegania, który umożliwi uniknięcie kontuzji poprzez niwelowanie obciążenia stawów.

Altra buty do biegania – perfekcyjna amortyzacja podczas treningu

Altra buty do biegania są chętnie wybierane przez wielu sportowców. Wciąż jednak w świecie biegowym pokutuje mit, który mówi o tym, że buty z zerowym dropem zwiększają ryzyko wystąpienia kontuzji ze względu na to, że nie gwarantują amortyzacji na wystarczającym poziomie. Nic bardziej mylnego! Buty Altra damskie i męskie posiadają podeszwę, która pozwala na bezpieczne i komfortowe treningi, a odpowiednio dobrany model i rozmiar znacząco zmniejszają ryzyko narażenia się na kontuzję.

Producenci zaznaczają jednak, że decydując się na przejście z typowych butów na buty Altra, należy stopniowo przyzwyczajać swoje ciało do nowego sprzętu. Standardowe obuwie biegowe uczy ruchu "od pięty". Wywołuje on zwiększone oddziaływanie siły na stawy i mięśnie oraz zmniejsza intensywność użytkowania łydek, stóp i mięśni Achillesa, co znacznie je osłabia. Altra buty damskie i męskie zmieniają tendencję ruchu na technikę "ze śródstopia". Jest to zdrowsze i bardziej zgodne z wzorcowym, naturalnym ruchem. Buty biegowe Altra wspierają prawidłową technikę ruchu, a w połączeniu z dobrą amortyzacją wzmacniają mięśnie i sprawiają, że nogi stają się silniejsze.

Altra buty damskie – miękkość dla stopy na szlaku

Altra buty trailowe cieszą się nie mniejszą popularnością niż tradycyjne modele. Teren trailowy to specyficzne warunki, które wymagają odpowiedniego wsparcia właśnie ze strony obuwia. Tego rodzaju trasy są bardziej obciążające dla mięśni i zwiększają ryzyko kontuzji. Podeszwa w butach od firmy Altra jest pokryta specjalną warstwą, która zapewnia doskonałą przyczepność. Bieżnik dostosowany jest do zapobiegania ślizganiu się stóp nawet na wyjątkowo mokrej powierzchni.

Dużym atutem cenionym przez użytkowników jest obecność w wielu parach butów trailowych od Altra dziurek, które skutecznie odprowadzają wodę na zewnątrz. Suche stopy umożliwiają komfortowy bieg nawet na wyjątkowo długim szlaku. Równa wysokość podeszwy ułatwia utrzymanie odpowiedniej postawy w biegu i zmniejsza obciążenia stawów, które są nieuniknione na kamienistych i twardych ścieżkach.

Altra – najczęściej zadawane pytania:

Altra – co to za marka?

Altra to marka zajmująca się produkcją butów dla biegaczy. Cechą charakterystyczną modeli znajdujących się w ofercie firmy jest zerowy drop czyli podeszwa równa na całej długości.

Altra – gdzie kupić?

Buty Altra można kupić w sklepie internetowym Eobuwie bez konieczności wychodzenia z domu. Dużym atutem zakupów na tym portalu jest szeroki wybór i możliwość szybkiego, intuicyjnego zwrotu lub wymiany.