30 dni na darmowy zwrot
zobacz szczegóły
Dostawa od 0 zł
zobacz szczegóły
Sortuj
Rozmiar
Kolor
Cena
Typ produktu
Rodzaj zapięcia
Szerokość buta
Cholewka
Produkty: 76
Pokaż identyfikator wersji

Buty Nike – najwyższa jakość sportowego obuwia

Nike to marka z historią, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać – jej logo można zobaczyć dosłownie wszędzie. Firma ma na swoim koncie niejedną legendarną współpracę — na przykład ze światowej sławy koszykarzem Michaelem Jordanem, której owocem jest kultowa linia obuwia Jordan. Buty Nike są wykonane z dbałością o każdy szczegół, a charakterystyczny dla marki design stał się obiektem zainteresowania nie tylko zawodowych sportowców, ale i osób uprawiających sport amatorsko. Aktualnie marka posiada ogromną bazę klientów ceniących sobie wygodę, oryginalny wygląd i sportową nutę w codziennych stylizacjach. Grono fanów, których zaufanie zdobyła, wybiera także buty Nike dziecięce.

Buty Nike dziecięce – najlepsze technologie, by zadbać o stopy Twojego dziecka

Stopa człowieka jest jak doskonale działająca, skomplikowana maszyna, trzeba więc odpowiednio o nią zadbać, by funkcjonowała jak najdłużej bez zarzutu. Dbanie o stopy oznacza nie tylko wykonywanie zabiegów złuszczających, nawilżających czy upiększających, ale przede wszystkim – dobór odpowiednio dopasowanego obuwia. Na szczególną uwagę zasługują dziecięce stopy, które są miękkie i podatne na zniekształcenia oraz na różnych etapach rozwoju zmieniają swój kształt. Buty Nike dla dzieci uwzględniając te zmiany, zapewniają małym stopom bezpieczne warunki do naturalnego formowania. Warto przy tym zaznaczyć, że stąpanie dziecka różni się od stąpania osoby dorosłej. Posługując się zaawansowanymi technologicznie systemami, marka tworzy obuwie godne zaufania rodziców. Przykładem może być tutaj system Air Max, w który wyposażone są niejedne buty sportowe chłopięce Nike. Zapewnia on bardzo dobrą amortyzację podczas lądowania stopy na podłożu.

Buty Nike dla chłopca – wygodne buty dla aktywnych dzieci

W ofercie marki rodzice rozbrykanych, ciekawych świata chłopców znajdą buty dostosowane do każdych warunków. Zanim jednak rozpoczną poszukiwania obuwia na słońce czy deszcz, konieczne jest określenie wieku dziecka. Buty Nike dla dzieci są podzielone na trzy kategorie: niemowlęta i maluchy (poniżej 3 lat), małe dzieci (3–7 lat) i duże dzieci (7–15 lat). Taki podział jest istotny ze względu na konstrukcję obuwia dostosowaną do budowy stopy dziecka w danym przedziale wiekowym. Przykładowo, stopa niemowlęcia jest zupełnie płaska. Wprawdzie jej kształt i ustawienie zmieniają się szybko z powodu kształtowania mięśni i więzadeł, ale w pierwszym roku życia stopa dziecka nadal wykazuje cechy stopy płaskiej. Charakterystycznym jest też wachlarzowaty układ palców, utrzymujący się podczas nauki chodzenia. Niezależnie jednak od wieku warto wybrać buty Nike dla dziecka odpowiednie do warunków, w jakich będą użytkowane.

Buty Nike chłopięce – najczęściej zadawane pytania

Jakie buty Nike na co dzień dla chłopca?

Przy odpowiedzi na to pytanie pomocne będzie określenie, w jakich warunkach będą użytkowane buty Nike dziecięce. Jeśli dziecko aktywnie spędza czas na świeżym powietrzu, eksplorując swoje otoczenie i niestraszne mu kamienie, błoto czy piasek, warto zwrócić uwagę na modele z systemem podeszwy zewnętrznej Nike Waffle. Buty z tym systemem mają bieżnik, który zapewnia stabilizację i dobrą przyczepność. Natomiast klasyczne modele, jak na przykład Nike Force 1LE sprawdzą się dla przedszkolaka pokonującego drogę do placówki samochodem rodziców czy autobusem.

Jak dobrać rozmiar buta Nike?

W zależności czy mają to być buty sportowe chłopięce Nike, czy też buty młodzieżowe chłopięce Nike, trzeba wybrać odpowiednią kategorię i interesujący nas model. Następnie przejść do tabeli rozmiarów, gdzie znajduje się szczegółowy opis długości wkładki każdego z rozmiarów oraz przypisana rozmiarowi maksymalna długość stopy dziecka w centymetrach. Stopę dziecka mierzymy, ustawiając ją przy ścianie na kartce papieru (ważne, żeby za piętą był kąt prosty). Należy zaznaczyć długość najdłuższego palca obydwu stóp i zmierzyć odległość między tym punktem a ścianą.