Produkty: 34
Pokaż identyfikator wersji

Buty do wody – damskie modele w różnych kolorach

Przed Tobą wymarzone wakacje na piaszczystej plaży i właśnie pakujesz walizki? Poza bikini, parą okularów przeciwsłonecznych i kapelusza, zabierz ze sobą damskie buty do wody. Uważasz, że to zbędny dodatek? Morza w wielu krajach pełne są ostrych kamieni oraz kłującego żwirku, który może poważnie skaleczyć stopy. Dodatkowo na dnie mórz w wielu państwach znajdują się jeżowce, a nadepnięcie na nie jest nie tylko bolesne, ale także niebezpieczne dla zdrowia. Warto więc zanim zachwycisz się turkusową wodą, założyć na stopy te gumowe buty na jeżowce, których podeszwa jest na tyle solidna, że niestraszne im kamienie czy kolce.

Kupując buty do wody zwróć uwagę na ich podeszwę. Powinna ona posiadać wypustki, które zapewnią przyczepność. Najlepsze będą modele z cholewką odporną na wilgoć, ponieważ posłużą Ci przez kilka lat. Ostatnią ważną kwestią jest przyleganie tego obuwia do stóp. Muszą one leżeć idealnie, tak, by nie zsunąć się ze stopy podczas chodzenia czy pływania.

Damskie buty do wody – nie tylko na plażę…

Zamiast morza preferujesz jeziora czy rzeki? Wbrew pozorom, specjalistyczne buty do wody przydadzą Ci się również tam. Na dnie wszelkich zbiorników wodnych, w tym również zalewów czy stawów, znajdują się nie tylko ostre kamienie, ale także szkło czy puszki, na których nietrudno o poślizgnięcie się czy skaleczenie. Mając na sobie zabezpieczające całą stopę buty do pływania, możesz bezpiecznie chodzić po dnie oraz brzegu. Obuwie to, jest również niezbędnikiem dla wszystkich, którzy rozpoczynają swoją przygodę z żaglami czy windsurfingiem. Warto założyć je również na spływ kajakowy – z kajaku będziesz musiała wysiadać, by go spławiać czy przenosić, więc klasyczne buty sportowe nie zdadzą tutaj egzaminu. W eobuwie znajdziesz buty do wody damskie w wielu odcieniach: fioletowym czy niebieskim, dzięki czemu z łatwością dopasujesz je do stroju kąpielowego.