30 dni na darmowy zwrot
zobacz szczegóły
Dostawa od 0 zł
zobacz szczegóły
Sortuj
Cena
Rozmiar
Oferta
Marka
Kolor
Produkty: 23
Pokaż identyfikator wersji

Halówki – buty idealne na salę gimnastyczną

Kiedy pogoda nie sprzyja, a trening piłki nożnej czeka, z murawy trzeba przenieść się na halę. Jednak obuwie, w których grasz na naturalnej trawie lub orliku, nie będzie odpowiednim wyposażeniem na salę gimnastyczną. Popularne korki nie zapewnią właściwej przyczepności i ochrony na śliskim, twardym parkiecie. Dlatego jeśli chcesz spróbować swoich sił w futsalu, koniecznie uzupełnij sportowy strój o halówki do piłki nożnej.

Tym, co je wyróżnia od innych butów do tej dyscypliny, jest podeszwa. Po pierwsze, jest ona płaska – wyposażona jedynie w system rowków, które mają zapewnić dobrą przyczepność. Po drugie, z tego samego powodu, jest ona wykonana zazwyczaj z gumy lub kauczuku. Ten sam materiał odpowiada za zapewnienie zwrotności i lepszej dynamiki ruchu, która jest większa niż w przypadku „tradycyjnej” piłki nożnej. Wszystko dlatego, że hala jest o wiele mniejsza niż boisko, dlatego od zawodniczki wymagana jest umiejętność szybkiej zmiany kierunku biegu.

Halówki damskie – jakie kupić?

Ważne, by damskie halówki miały grubą i sprężystą podeszwę. Taka zapewnia dobrą stabilizację i amortyzację na twardej powierzchni sali gimnastycznej, co z kolei przekłada się na mniejsze ryzyko bólu stawów i ścięgien. Pamiętaj też, by podeszwa halówek była jasna i nie farbowała parkietu – inaczej możesz mieć problem z dostaniem się na niektóre obiekty! Damskie buty do piłki nożnej powinny mieć także wzmocniony czubek, który ochroni palce przed urazami i sprawi, że obuwie posłuży Ci na dłużej.

Kolejny istotny czynnik to materiał. Skóra naturalna to świetny wybór dla pań, których stopy wolno przyzwyczajają się do nowego obuwia. Materiał ten jest bowiem miękki i elastyczny oraz daje największy komfort gry. Równie dobre będą halówki damskie do piłki nożnej wykonane z materiałów syntetycznych i wyposażonych w „oddychającą” siateczkę. Sprawdź szeroki wybór halówek w eobuwie i odkryj przyjemność z gry w futsal!