Produkty: 541
Pokaż identyfikator wersji

Sneakersy Skechers, czyli prawdziwe daddy boots

Jeśliby postawić sobie za cel opisanie marki w kilku słowach, opis Skechers brzmiałby: porządne buty w rozsądnych cenach. Taka filozofia przyświeca od początku istnienia marce Skechers, w której ofercie znajdziesz przede wszystkim modne sneakersy – zarówno męskie jak i damskie, oraz inne buty o sportowym charakterze, nieprzeznaczone jednak do uprawiania konkretnych sportów. Choć spekulowano inaczej, marka Skechers nigdy nie starała się przejąć klientów takich sportowych potęg jak Nike czy adidas. Zamiast tego skupiła się na tworzeniu casualowych butów o sportowym zacięciu, a za swoich odbiorców przyjęła młodych konsumentów, poszukujących niszowych rozwiązań, nieprzypisanych do żadnego wiodącego brandu. Marka Skechers oferuje więc najmodniejsze buty, takie jak np. ugly shoes, w bardzo korzystnych − na tle innych sportowych marek − cenach.

Marka o ugruntowanej pozycji

Marka Skechers została założona w latach 90., a konkretnie 1992 roku przez Roberta Grennberga i jego syna Michaela. Początkowo firma zajmowała się jedynie importem marek europejskich, ale w niedługim czasie powstała jej własna linia obuwia – Skechers Sport Utility Footwear. To m.in. ona przyczyniła się do wyklarowania amerykańskiego stylu lat 90. I choć salon firmowy tej marki powstał dopiero w 1995 roku, to do czasu jego otwarcia i tak cieszyła się ona dużym zainteresowaniem konsumentów – była bowiem dostępna w sklepach oferujących obuwie wielu marek.

Co stoi za sukcesem Skechers? Marka nigdy nie próbowała stanowić konkurencji dla gigantów takich jak np. Nike. Zamiast tego postanowiła zagospodarować obszar, którego oni nie zauważyli – ludzi poszukujących butów sportowych, ale niezwiązanych z żadnym sportem. Jeśli Ty także do takich należysz, sneakersy Skechers to buty dla Ciebie.