100 dni na darmowy zwrot
zobacz szczegóły
Dostawa od 0 zł
zobacz szczegóły

Czym się kierować przy wyborze obuwia marki Speedo?

Od lekkich klapek po bardziej rozbudowane modele, ta marka znajduje szerokie spektrum zastosowania od amatorów po profesjonalistów. Każdy rodzaj działania w sportach wodnych i rekreacji znajdzie swoje odzwierciedlenie w rodzaju butów Speedo. Dobry wybór to dopasowanie obuwia do rodzaju aktywności i charakteru terenu. Równie istotną kwestią jest dobranie obuwia do budowy stopy, tak aby zapewnić maksymalny komfort użytkowania przez długie godziny.

Speedo – dlaczego warto postawić na tę markę obuwia?

Innowacyjne rozwiązania i ciekawe projekty to cechy, które wyróżniają tę markę. Lata doświadczenia w tworzeniu obuwia nie tylko dla profesjonalistów świadczą o wysokiej jakości obuwia. Speedo to produkty, które cieszą się popularnością na całym świecie. W ofercie można znaleźć klapki męskie, klapki damskie oraz klapki dziecięce. Marka w 2016 roku obwieściła, że przez kolejne dwanaście lat będzie sponsorem australijskiej kadry olimpijskiej.

Speedo – historia popularnej marki

Początek założenia marki Speedo sięga 1914 roku, kiedy to miłośnik pływania Alexandra MacRae rozpoczął swoją działalność w branży odzieżowej. Mimo że firma zajmowała się na początku produkcją bielizny, to bardzo szybko zmieniła koncepcje i postanowiła produkować stroje kąpielowe. Ciekawą historią towarzyszącą powstaniu nazwy marki był konkurs zorganizowany wewnątrz firmy na najlepsze hasło reklamowe. Wygrywa zwrot „Speed on in your Speedos”, wymyślony przez jednego z pracowników. Tak powstaje nazwa marki Speedo.

Najważniejszym aspektem, którym kierowała się firma, było tworzenie strojów kąpielowych, które są idealne stylistycznie i perfekcyjne. Wysoka jakość, którą od początku cechowała się marka, zaowocowała z czasem uznaniem profesjonalnych pływaków, ale również amatorów sportów wodnych. Świadczyć może o tym fakt, że sam Michael Phelps zdobył 14 medali olimpijskich, będąc ubranym w stroje z logiem Speedo. Z czasem marka zdecydowała się rozszerzyć ofertę i wprowadzić na rynek produkty takie jak: czepki, sandały kąpielowe, obuwie sportowe i wiele więcej. Wszystkie produkty tworzone z największą dbałością o szczegół i zgodnie z obowiązującymi trendami.

Speedo – Najczęściej zadawane pytania

Jak wybrać odpowiedni model klapek Speedo?

Warto wziąć pod uwagę odpowiednie przeznaczenie klapek Speedo. W zależności od tego, czy buty będą służyć do spacerowania po mieście lub plaży, wygodnym rozwiązaniem mogą okazać się japonki. Jeśli natomiast zależy Ci na większej amortyzacji, przy korzystaniu z pływalni warto pomyśleć o klasycznych klapkach damskich lub męskich. Speedo posiada również w swojej ofercie buty do wody, zapobiegające poślizgnięciu się i urazom.

Jak rozciągnąć gumowe klapki?

Metoda, która jest skuteczna, przy każdego rodzaju butach wykonanych ze sztucznych tworzyw to rozchodzenie butów w wilgotnych skarpetkach. Istotne jest, żeby skarpetki nie były ociekające wodą, tylko delikatnie zwilżone. Chodzenie przez kilka godzin, w ten sposób powinno przynieść upragnione rezultaty. Inną polecaną metodą jest namoczenie zgniecionych gazet przy pomocy spirytusu lub denaturatu i pozostawienie ich w butach przez kilka dni. Najlepiej przez co najmniej dwa lub trzy dni. Sposób ten jest jednak obarczony wysokim ryzykiem w przypadku jasnego obuwia, ponieważ istnieje wysokie prawdopodobieństwo przebarwienia od farby drukarskiej. Kolejną możliwością jest zastosowanie suszarki. Metoda polega na włożeniu stopy ubranej w skarpetkę w obuwie i nagrzewaniu przez kilkadziesiąt sekund do uzyskania efektu. Następnie należy chodzić w klapkach Speedo, do momentu aż ostygną. Czynność można kilkakrotnie powtórzyć.