Historia marki Everlast

Nazwa Everlast jest synonimem boksu, chociaż firma rozpoczęła swoją działalność jako producent strojów kąpielowych w Bronksie w 1910 roku. Siedemnastoletni Jacob Golomb, syn krawca i zapalony pływak, był niezadowolony z ówczesnych strojów kąpielowych, które ledwo wytrzymywały jeden sezon, więc zaczął produkować stroje, które gwarantował, że wytrzymają cały rok. Z dumą nadał im nazwę ,,EVERLAST", i chociaż kostiumy nie przetrwały w historii, nazwa przetrwała. W ciągu kolejnych lat Golomb przekształcił swoją firmę w mały sklep detaliczny, który oferował pełną linię sprzętu sportowego.

W 1917 roku, młody zawodnik Jack Dempsey przedstawił Golombowi i Everlastowi boks. Dempsey poprosił Golomba o skonstruowanie ochronnych nakryć głowy, które wytrzymałyby ponad 15 rund intensywnego treningu bokserskiego. Golomb specjalnie zaprojektował sprzęt treningowy dla Dempseya. W 1919 roku Dempsey zdobył mistrzostwo świata w wadze ciężkiej w rękawicach bokserskich wykonanych dla niego przez Golomba; Everlast stał się centralą sprzętu bokserskiego na całym świecie.

Buty Everlast - dla kogo?

Everlast jest wiodącą marką w boksie od 1910 roku, wiodącym producentem, sprzedawcą i licencjodawcą sprzętu bokserskiego, MMA i fitness. Od legendarnych mistrzów Jacka Dempseya i Sugar Ray Robinsona do obecnych supergwiazd Bensona Hendersona i Canelo Alvareza, Everlast jest marką wybieraną przez pokolenia zawodowych mistrzów świata. Zbudowana na dziedzictwie siły, oddania, indywidualności i autentyczności, Everlast jest niezbędną częścią życia niezliczonych mistrzów.

Z siedzibą na Manhattanie, produkty Everlast są sprzedawane w ponad 75 krajach i na 6 kontynentach. Jeśli trenujesz więc boks, ale upatrujesz w nim nie tylko sport trenujący ciało, ale też siłę charakteru, a w modzie lubisz stawiać na kultowe marki, produkty brandu Everlast będą odpowiedzią na Twoje potrzeby. Klasyczny design, wieloletnia tradycja i świetna jakość wykonania - po tym je rozpoznasz.