100 dni na darmowy zwrot
zobacz szczegóły
Dostawa od 0 zł
zobacz szczegóły
Sortuj
Cena
Rozmiar
Oferta
Marka
Kolor
Rodzaj zapięcia
Szerokość buta
Produkty: 102

Damskie buty do tenisa ziemnego – na co zwrócić uwagę?

Tenis to obecnie jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych. Aż ciężko sobie wyobrazić, że jeszcze kilkadziesiąt lat temu była to dziedzina dostępna wyłącznie dla przedstawicieli elit. W podstawowym wyposażeniu zarówno początkującej, jak i zaawansowanej tenisistki, musi znaleźć się rakieta oraz odpowiednie buty do tenisa damskie. W sporcie tym ważna jest bowiem także praca stóp – wszak jest to dyscyplina dynamiczna, w której liczy się możliwość szybkiej zmiany pozycji.

Poza tym, jak każde obuwie sportowe, buty tenisowe damskie mają za zadanie uchronić zawodniczkę przed kontuzją oraz zapewnić jej stopom odpowiedni komfort. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z tym sportem lub grywasz tylko sporadycznie, wybierz tzw. modele uniwersalne, które założysz na każdą nawierzchnię. Bardziej zaawansowane tenisistki powinny mieć osobną parę na każdy typ kortu.

Buty do tenisa a rodzaj nawierzchni

Gra w tenisa różni się w zależności od nawierzchni kortu. Inaczej stopy będą pracować na trawie, a w inny sposób na „mączce”. Na kort trawiasty wybieraj obuwie z miękkimi cholewkami, które nie krępują ruchów. Gra na trawie jest bowiem szybka i w jej ramach dużo się biega. Ważna jest też właściwa przyczepność – szczególnie, gdy kort tego typu jest śliski lub lekko starty. Buty na kort ziemny rozpoznasz po charakterystycznej podeszwie ułożonej w jodłę. Taka zapewni możliwość szybkiego przemieszczania się po tej dość wolnej nawierzchni. Gra na kortach twardych to duże wyzwanie dla stóp i nóg, a obuwie do niej musi dobrze amortyzować wstrząsy. Odpowiada za to gruba i wytrzymała podeszwa. W ostatniej kolejności zwróć uwagę na kolor damskich butów do tenisa ziemnego. Czarne, białe, kolorowe… w eobuwie znajdziesz model, który z pewnością trafi w Twój gust!