30 dni na darmowy zwrot
zobacz szczegóły
Dostawa od 0 zł
zobacz szczegóły

Gogle narciarskie – niezawodna ochrona dla oczu

Sporty zimowe są wspaniałą, ale wymagającą formą aktywności. Ogromną rolę odgrywa odpowiedni sprzęt, strój i oczywiście akcesoria. Obowiązkowym elementem na stok są gogle narciarskie od zaufanego i sprawdzonego producenta. Okulary mają nieoceniony wpływ na komfort jazdy oraz bezpieczeństwo. Niezależnego od tego, czy jeździsz na nartach, snowboardzie czy innym ślizgaczu, profesjonalne gogle sportowe poprawią Twój komfort widzenia, a tym samym zabezpieczą oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV, wiatrem, rażącym śniegiem oraz odpryskami lodu. Gogle narciarskie damskie, męskie i dziecięce stanowią niezawodną ochronę przed mechanicznymi uszkodzeniami wzroku – szczególnie podczas szybkiego zjazdu w trudnych warunkach pogodowych. To prawdziwa tarcza dla oczu, dlatego ich wybór jest priorytetem!

Gogle narciarskie i snowboardowe – przegląd asortymentu eobuwie

W ofercie sklepu internetowego eobuwie znajdziesz gogle narciarskie i snowboardowe od profesjonalnych producentów sportowych. Przyjrzyj zróżnicowany asortyment marek Head, POC, Quiksilver oraz UVEX, a z pewnością uda Ci znaleźć idealny model o preferowanych parametrach. W opisie produktu dostępne są szczegółowe informacje o zastosowanych filtrach (UV oraz polaryzacja), poziomie przyciemnienia oraz technologiach.

Kupując gogle narciarskie, zwróć uwagę na ich wymiary (szerokość mostka, szerokość soczewki, wysokość soczewki) i ogólny design. Korzystając z zaawansowanych filtrów, z łatwością możesz określić kształt oprawek okularów narciarskich oraz materiał wykonania. Jeśli masz wątpliwości, czy gogle będą pasować, zamów kilka par i wypróbuj opcję darmowego zwrotu. W eobuwie zakupy internetowe są naprawdę proste.

Najczęściej zadawane pytania

Jak dobrać gogle narciarskie?

Wybór gogli narciarskich zależy od wielu różnych czynników. Po pierwsze: powinny być one dopasowane do płci i wieku. Bardzo istotną rolę odrywa sam rozmiar okularów, np. gogle z dużą ramą są odpowiednie dla osób posiadających szerszą i owalą twarz. Zawsze warto przymierzyć gogle przed wyjściem na stok, sprawdzić sposób ich regulacji oraz ogólną konstrukcję. Do najważniejszych parametrów można zaliczyć filtry oraz kolor szkła okularów – obie te wartości znacząco wpływają na widoczność i bezpieczeństwo podczas jazdy.

Gogle narciarskie – jaki kolor szybki?

Kolor szybki gogli narciarskich nie jest bez znaczenia. Wszystko zależy od panujących warunków atmosferycznych oraz pory dnia. Okulary w kolorze białym przepuszczają od 80 do 100% światła i nadają się wyłącznie do jazdy w nocy. Gogle o bursztynowych i złotych szybkach przepuszczają od 43 do 80% światła i świetnie sprawdzają się podczas szusowania w pochmurny dzień, o zmierzchu lub przy ograniczonej widoczności. Żółte lub pomarańczowe okulary wykorzystasz przy lekkim zachmurzeniu (przepuszczają od 18 do 43% światła). Przy pełnym słońcu najlepiej sięgnąć po gogle narciarskie z ciemniejszymi szkłami − brązowy, szary, czerwony lub niebieski przepuszczają od 8 do 18% światła. Jak prosto się domyślić, najmniej światła przepuszczają czarne okulary na stok − od 3 do 8%.

Gogle narciarskie − z polaryzacją czy bez?

Zacznijmy od podstawowego pytania, czyli czym tak właściwie jest polaryzacja? To specjalny filtr, który systematyzuje promienie światła w odpowiedni sposób. Dzięki temu oczy mniej się męczą, co pozytywnie wpływa na koncentrację i ogólny komfort jazdy. Ponadto gogle z polaryzacją wyostrzają i ożywiają kolory – niebo jest bardziej niebieskie, a otaczający krajobraz nadzwyczaj wyraźny. Opisywane okulary sportowe eliminują negatywne skutki odbijania się promieni słonecznych od śniegu i neutralizują refleksy, przez co jazda jest pewniejsza, przyjemniejsza i bezpieczniejsza. Warto więc rozważyć zakup profesjonalnych gogli narciarskich z polaryzacją.